top of page
Las

Na szczęście nie musimy mieć szczęścia, żeby być szczęśliwi.  Zasłyszane

Jak wygląda praca coachingowa ze mną?

 

Proces coachingowy składa się z kilku do kilkunastu spotkań indywidualnych, tzw. sesji.  Sesja coachingowa ze mną polega na wspieraniu Ciebie w przyjrzeniu się z dystansu swojej własnej sytuacji, w znalezieniu najlepszego celu / zmiany dla siebie oraz osiągnięciu go we własny, niepowtarzalny sposób. W tym procesie będę Twoim partnerem w myśleniu (thinking partner), lustrem i wsparciem.  Przy okazji odkryjesz nowe sposoby na to, by w swoje życie wprowadzić  więcej radości i spełnienia.   Moja wiedza i umiejętności służą do tego, by zwiększać świadomość samego siebie, zrozumieć, co życie chce nam przekazać i zacząć działać na nowy sposób. Zmiana w nas jest zawsze procesem, ale można nim pokierować tak, by ten proces doprowadził nas tam, dokąd chcemy. 

Zapraszam do współpracy ze mną, jeśli czujesz, że zbyt często "odbijasz się od ściany" i marzysz o tym, by prowadzić życie pełne satysfakcji, radości i pasji. Bo każda, nawet mała zmiana w naszym wnętrzu wywołuje lawinę zmian we wszystkich dziedzinach życia.

 

Życie pragnie rozwoju.  Witaj w zmianie!  Zmianie na lepsze :-)

                                                                                                                                                                                                             

_MG_4650 (002).JPG
_MG_4843 (002).JPG
DSC_0853.JPG

Czym jest coaching? 

Dla niektórych to po prostu "moda", ale fundamentem coachingu jest znana od wieków mądrość, że w każdym człowieku kryje się niewyobrażalny potencjał. Pomoc coacha polega na aktywowaniu tego potencjału w swoim rozmówcy.  Innymi słowy coaching to nauka "jak pomóc sobie samemu". Ten proces zaczyna się od spotkania z drugim człowiekiem, ukierunkowanym na Ciebie. 

Badania nad działaniem naszego mózgu wykazują, że podejście coachingowe (bazujące na samodzielności) wspiera w zrealizowaniu znaczniejszych zmian w swoim życiu skuteczniej niż zdobywanie poradnikowych informacji, czy słuchanie rad typu "co powinienem zrobić". 

.

Czy to na pewno dla mnie?

Profesjonalny coaching jest dla wszystkich ludzi zdrowych psychicznie wielką szansą i bezpiecznym narzędziem, które pomaga dostrzec i zrozumieć nasze wewnętrzne przeszkody, które  przeszkadzają nam działać tak jak chcemy i prowadzić życie, którego chcemy. Do tej pracy potrzebujesz jedynie chęci i otwartości, a nie zwiększania wydajności. To dobra  propozycja dla tych, którzy czują się przeciążeni i zestresowani. Owocem procesu coachingowego ze mną jest zwykle odczucie ulgi i większej swobody w życiu. 

Co się zmieni, jeśli zdecyduję się na coaching?

"Proces coachingowy pomaga osiągnąć konkretny, wyznaczony przez Ciebie cel.  W trakcie tej pracy, niejako przy okazji - pojawiają się zmiany, których efektem jest odnalezienie nowych źródeł radości w życiu. Parafrazując znanego   amerykańskiego psychiatrę i autora  książek o rozwoju M. Scott Peck: Ci, którzy dokonają w sobie  niezbędnych zmian, odkrywają, że to, co przedtem postrzegali jako problemy, teraz zaczyna jawić się jako możliwości. Niechciane wcześniej myśli nabierają charakteru pomocnych odkryć; (...) a

wydarzenia niegdyś odbierane jako obciążające, zaczynają być darami losu." 

Proces coachingowy jest "Drogą do siebie"

"Życie jest mądrzejsze niż sądzimy. Jeżeli w końcu zaczniemy je rozumieć, odkryjemy, że chce ono od nas jednego: abyśmy rozwijali się i odnaleźli prawdziwy spokój"

Eva Maria Zurhorst

Jestem akapitem. Kliknij tutaj, by dodać własny tekst albo mnie edytować. To proste.

                    Coach nie wyznacza celu dla Ciebie.

                     

Zamiast mówić Ci co powinienieś zrobić, wspiera proces refleksji i podejmowania decyzji.

W ten sposób coach wzbogaca życie rozmówcy zamiast zajmować jego miejsce.

Kontakt:

WITAJ W ZMIANIE

Kamila Szymańska

e-mail: witajwzmianie@gmail.com

Logoeksport.jpg
bottom of page